Ricoh, en yüksek puanı alan şirket olarak tanımlandı!

Ricoh peş peşe iki yıldır, Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi'nde yer alıyor.

Ricoh, Bilgisayar, Çevre Birimleri ve Ofis Elektroniği endüstrisinde sürdürülebilirlik açısından en yüksek puanı alan şirket olarak tanımlandı.

TOKYO, Japonya, 17 Kasım 2021 – Ricoh, dünyanın en ünlü ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) endekslerinden biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi'ne (DJSI World) seçilerek art arda iki yıldır dahil edildiğini duyurdu.

 

ABD firması S&P Dow Jones tarafından derlenen DJSI, bir şirketin kurumsal sürdürülebilirliğini ekonomik, çevresel ve sosyal kalkınma açılarından değerlendiren ilk küresel sürdürülebilirlik endeksidir. Değerlendirme süreci soru sayısı ve gereken bilgi derinliği ile değerlendirmelerin en katı olanı olarak kabul edilir.

 

DJSI bu yıl dünya çapında yaklaşık 3.500 şirketi değerlendirdi ve aralarından 322 şirketi DJSI World Index'e seçti. Ricoh 12 Kasım 2021 itibarıyla “Risk ve Kriz Yönetimi, Tedarik Zincir Yönetimi, İnovasyon Yönetimi, Çevresel Raporlama, Ürün Yönetimi, İklim Stratejisi, Sosyal Raporlama, Yetenek Çekme ve Elde Tutma, Kurumsal Vatandaşlık, Sosyal Katkı ve Geçinmeye Yetecek Ücret” başlıklı 10 katogoride, en yüksek puanı alarak S&P Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesinde, Bilgisayar, Çevre Birimleri ve Ofis Elektroniği endüstrisindeki 34 şirket arasında en yüksek puanın sahibi oldu.

Ricoh DJSI, dünya endeksine dahil olmanın yanısıra son dört yıldır DJSI Asya / Pasifik Endeksi içinde yer almaktadır.

Ricoh, sosyal sorunları iş yoluyla çözmek ve sağlam bir yönetim altyapısını sürdürmek için yedi önemli konu belirlemiştir. Grubun 17 ESG hedefi, her bir öncelikli konu ile bağlantılıdır ve tüm ticari operasyonlarda yerleşiktir. Ricoh ayrıca Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmaya ve 2050 yılına kadar karbon nötr hale gelmeye kararlıdır.

Ricoh yaşam kalitesini iyileştirmek ve sürdürülebilirliğin devamı için mükemmeli sunma sözünü tutmaya devam edecektir.