PIMMS, Denizli’de Tekstil Baskı Şovu Yaptı…

20190216_170819

 

EGE TMF Tekstil Makineleri Fuarı’na katılan PİMMS Group, Denizli başta olmak üzere Ege Bölgesi’nden gelen tekstil üreticilerine dijital baskının sektöre sunduğu olanakları gösterdi.

14-17 Şubat tarihlerinde Denizli’de düzenlenen EGE TMF Tekstil Makineleri Fuarı’na katılan PİMMS Group, dört gün boyunca tekstil üreticilerinin dijital baskı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt verecek tekstil baskı çözümlerini sergiledi. Fuarda Denizli başta olmak üzere, çevre illerden gelen tekstil üreticilerine süblimasyon baskı, direkt kumaşa baskı ve UV baskı makineleri tanıtıldı.

PİMMS Group standına protokol ziyareti

14 Şubat tarihinde, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleşen açılış töreninde, sektördeki 45. yılını kutlamak ve sektöre sunduğu katkılar dolayısıyla teşekkür etmek amacıyla PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler’e Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından plaket takdim edildi. Törenin ardından fuar alanını gezen protokol ekibi, PİMMS Group standında sergilenen Homer süblimasyon baskı makinesine oldukça ilgi gösterdi. Dijital baskının Denizlili tekstil üreticilerine sunacağı olanaklar ve tekstil baskı sektöründeki son teknolojiler ile ilgili bilgi alan protokol ekibi, PİMMS Group’a sektöre sunduğu katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür etti.

PİMMS Group Denizlili tekstil üreticilerine dijital baskının olanaklarını gösterdi

PİMMS Group standında sergilenen tekstil baskı makineleri arasında, Axia FLAG 3202 direkt kumaşa baskı makinesi; 3.20m ebadı, direkt kumaşa yüksek kalitede ve yüksek performansta baskı yapma becerisi ile ilgi topladı. Fuar esnasında polyester ve pamuklu olmak üzere çok çeşitli kumaş malzemelere baskı yapan Axia Flag, ev teksili, dekorasyon, bayrak, hazır giyim ve bebe giyim gibi sayısız üretim imkanı sunuyor.

Fuarda sergilenen Homer HM1800P transfer kağıdına baskı makinesi ise endüstriyel 4 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 210m2 baskı hızına sahip. Kompakt tasarımı ile daha karlı üretimler ve işlerinde yüksek verimlilik elde etmek isteyen baskı üreticileri için geliştirilmiş olan model, kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra, tekstil üreticilerinin ihtiyaç duyduğu otomasyon ve uzun süreli kesintisiz baskı ihtiyaçlarını bünyesinde topluyor. Makine, hazır giyim, spor giyim, ev tekstili, iç mekan dekorasyon ve tekstil bazlı reklam uygulamaları gibi çok çeşitli üretimler için ideal.

Dört gün boyunca fuarda tanıtılan bir başka çözüm ise Handtop HT1600 UV LED Hibrit baskı makinesi oldu. Makine, 2 adet 3.5pl Kyocera baskı kafaları ve 5mm kalınlıktaki esnek ve sert malzemelere baskı yapabilme becerisi ile tekstil üreticilerinin farklı ve karlı uygulama ihtiyaçlarına eşsiz bir alternatif sundu. Yüksek hız modunda saatte 39m2 baskı yapabilen makine, fuarda suni deri, duvar kağıdı ve ışıklı kumaş gibi esnek malzemeler üzerine baskı yaparken sergilendi. Fuar alanında Handtop HT1600 UV LED hibrit baskı makinesi ile baskı yapılan ayakkabı ve çanta örnekleri de yoğun ilgiyle karşılandı.

Tekstil baskı örnekleri dikkatleri topladı

Homer ve Axia baskı makineleri ile hayata geçirilen perde, nevresim,  yastık, elbise, abajur, ayakkabı, çanta gibi sayısız uygulamaların sergilendiği PİMMS Group standı, fuarın en renkli standı haline geldi. Ziyaretçi ve katılımcılardan oldukça beğeni toplayan stant tasarımı, tekstilde dijital baskının sunduğu karlı üretim imkanını gözler önüne serdi.