InterDye, Avrasya’daki Buluşma Noktası

 

 InterDye & Textile Printing Eurasia için Geri Sayım Başladı

 

25-27 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek 4. Uluslararası Boyarmadde, Pigmentler, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı, Boyama ve Baskı Teknolojileri Fuarı: Interdye & Textile Printing Eurasia 2018 için geri sayım başladı.

Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) ve Artkim Fuarcılık iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 4.Uluslararası Boyarmadde, Pigmentler, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı, Boyama ve Baskı Teknolojileri Fuarı: InterDye & Textile Printing Eurasia, Tekstil Terbiye ve Tekstil Dijital Baskı Sektörlerini 25- 27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde aynı çatı altında 4. kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.

İki yılda bir düzenlenen InterDye & Textile Printing Eurasia 2018 Fuarı; aralarında Hindistan, Çin, Pakistan, İsviçre, İtalya, İspanya, Endonezya gibi 17 farklı ülkeden 116 firma ve temsilciliğine ev sahipliği yapıyor olacak.  Ziyaretçi potansiyelini artırması beklenen fuarı; 3 gün boyunca başta Çin, Hindistan, Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan ve diğer Türki Cumhuriyetler ve Avrupa’dan 3.500’ün üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarda Öne Çıkanlar

Konferans Programı

InterDye & Textile Printing Eurasia Fuarı, alanda kurulacak olan konferans alanında 3 gün boyunca katılımcı firmalar ve akademisyenler tarafından gerçekleştirilecek ticari, teknik sunumlara ev sahipliği yapıyor olacak. Katılımcı firma sunumlarının yanı sıra akademisyen ve sektör profesyonelleri tarafından gerçekleştirilecek olan akademik ve sektörel sunumlarda sektörün yükselen trendleri konu başlığı olacak. Fuar ziyaretçileri tüm sunumlara ücretsiz olarak katılım sağlayabilecekler.

Panel Oturumu

InterDye & Textile Printing Eurasia Fuarı; bu sene 25 Ekim Perşembe günü “Tekstil 4.0’da Dijital Tasarım” konulu bir panele de ev sahipliği yapıyor olacak. “Tekstil 4.0’da Dijital Tasarım”, “Endüstri 4.0 Çağında Yapay Zeka ile Tekstil Tasarımı”, “Baskılı Üretimlerde Optimizasyon ve Dijitalleşmenin Zorluğu” ve süreç içerisindeki “Tasarımcının Rolü” konu başlıklarının masaya yatırılacağı panelde akademisyenler ve sektör profesyonelleri “Tekstil 4.0” ve “Dijitalleşme” konularını mercek altına alacaklar.

Alım Heyeti Organizasyonu

Fuar içerisinde kurulacak olan özel B2B alan içerisinde T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve İKMİB Genel Sekreterliği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek alım heyeti programı dahilinde katılımcı firmaların yetkilileri yurtdışından gelecek olan potansiyel alıcı firmalarla ikili görüşmelerini gerçekleştirecek.

 

Sanal Gerçeklik ve Baskı Teknikleri Alanı

Dünya’nın en yeni teknolojisi olan Sanal gerçeklik teknolojisi ile alanda kurulan “VR- Virtual Reality” alanı ile ziyaretçiler üç boyutlu gözlükler ve tablet yazılımı sayesinde; “Sanal Showroom” ve “Sanal Mağazaları” gezebilecek, tekstil ürünlerini sanal ortamda görebilecekler. Bununla beraber fuar ziyaretçileri İBB İSMEK’e ait baskı teknikleri alanında düzenlenecek olan workshop sayesinde uzman hocalar eşliğinde tekstil baskı tekniklerini kumaş üzerinde renklendirme ve desenlendirme işlemlerini deneyimleyebilecekler.

 

InterDye & Textile Printing Eurasia 2018 katılımcıları, Avrasya bölgesindeki ticaretlerini genişletme, yeni pazarlara açılma, makine, boyarmadde, pigmentler ve tekstil kimyasalları malzeme ve ekipman satışı gerçekleştirme, mevcut ilişkilerini güçlendirme, sektörünün en iyileriyle bir arada olma, rakipleri, ürünleri, hizmetleri ve fiyatları yerinde karşılaştırma gibi birçok fırsatı yakalarken;  ziyaretçiler ise sektöre ait ihtiyaçlarını tek çatı altında bir arada bulabilecek; bir yandan rakiplerini görüp ürün ve fiyat rekabetini test edebilirken, diğer taraftan networklerini geliştirip, yeni ticari ilişkiler kurabilecek.