Heidelberg Türkiye’de Bayrak Değişimi!

2011 yılından bu yana Heidelberg Türkiye’de Genel Müdürlük görevini yürüten Faruk Ekinci, Heidelberg’in Doğu Avrupa bölgesine atandı.

 

Heidelberg Türkiye’de dördüncü ve Türk kökenli ilk Genel Müdürü olan Faruk Ekinci, 2011 yılından bu yana sürdürdüğü görevini, Ağustos ayı itibari ile Selkut Engin’e devrediyor.

 

Heidelberg bünyesinde 28 yıllık geçmişi olan ve Avusturya’da teknik birimde başlayıp devamında Türkiye’de Servis Müdürlüğü görevi, sonrasında yine Avusturya’da Doğu Avrupa Servis İş Geliştirmeden sorumlu yöneticilik görevlerini yürüten Ekinci, 2011 yılından itibaren Heidelberg Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Ağustos ayı itibariyle Heidelberg ‘in Doğu Avrupa bölgesinde Lifecycle Solutions (Servis, yedek parça ve sarf malzemeleri) bölge yöneticiliği görevine atanmış bulunmaktadır.

 

Heidelberg Türkiye’de ise Genel Müdürlük görevine, şirkette 16 yıldır çalışan ve Finans ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nü yürütmekte olan Selkut Engin atandı. 44 yaşında olan Engin, İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümü mezunudur. Ayrıca aynı okulda MBA Master derecesine de sahiptir.

 

Özel finansman projeleri ve iş modellerinin oluşturulmasında hem Türkiye’de hem de Doğu Avrupa bölgesinde başarılı işlere imza atmış olan Selkut Engin, yeni görevinde dönem hedeflerine ulaşılması için Heidelberg Türkiye ekibinin liderliğini üstlenerek çalışmalarına devam edecektir.