Furkan Karagöz görevine başladı!

Heidelberg Türkiye sektörün deneyimli ismi Furkan Karagöz’ü kadrosuna kattı!

Sektörün yakından tanıdığı isim Furkan Karagöz Heidelberg Türkiye Sarf Malzeme Satış Müdürü olarak göreve başladı.

Furkan Bey, sektör sizi yakından tanıyor  sizin ağzınızdan tekrar sizi tanıyabilir miyiz? Mesleğe ne zaman başladınız?

Adım Furkan Karagöz, 2014 yılından beri sektörün içindeyim. Makine mühendisiyim. Heidelberg öncesinde hubergroup Türkiye bünyesinde Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevindeydim. Onun öncesinde ise otomotiv sektöründeydim. Baskı sektöründe olmaktan çok keyif alıyorum. Fazlasıyla dinamik ve keyifli bir sektör.
 
Heidelberg Türkiye ofisindeki  sarf malzeme ürün ve satış müdürlüğü göreviniz hakkında neler söylemek istersiniz ?

Heidelberg global stratejisi gereği makine satışının yanısıra sarf malzeme satışında da aktif faaliyet gösteriyor. Bizler de Türkiye ofisi olarak burada sarf malzeme konusunda daha fazla ilerlemek istiyoruz. Bu konuda oldukça yetkin bir ekibimiz ve proaktif bir yaklaşımımız bulunmakta. Geliştireceğimiz iş modelleri ile Sektörle ve müşterilerimizle daha yakından ilgileneceğiz.

Satış ve pazarlama politikanız hakkında bilgi verir misiniz?

Heidelberg Türkiye olarak sarf malzeme alanında daha da büyümek istiyoruz. Müşteri odaklı ve entegre hizmet verme yaklaşımımız bulunmaktadır. Bu yaklaşım kapsamında sektördeki birçok önemli oyuncuya hizmet etmek ve daha da müşteri odaklı hale gelme hedefimiz bulunmaktadır.

Sorumlu olduğunuz sarf malzeme ürünleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Sarf malzeme denildiğinde baskı altı malzemesi dediğimiz kağıt-karton grubu haricinde birçok ürünü kapsıyor. Ofset baskı yapan bir matbaanın kullandığı tüm ürünler sarf malzeme ürünlerini kapsamaktadır. Bizler için kalıp oldukça önemli bir noktada, yanına blanket, K-Laser folyo, sıcak yaldız-soğuk yaldız, mürekkep ve lak da bizler için sarf malzeme portföyündeki ürünler olarak bulunmaktadır.  Bunların yanı sıra CTP makine yatırımları (fire2click projesi)  da odaklandığımız önemli alanlardan biri. Lifecycle Smart adını verdiğimiz yeni iş modeli ile birlikte entegre hizmetler vereceğimiz modellerle sektöre hizmete devam edeceğiz.

Heidelberg Türkiye ofisindeki hedefleriniz nelerdir?

Heidelberg Türkiye olarak sarf malzeme alanında gelişmek ve daha fazla müşteriye hizmet vermek istiyoruz. Bizler için müşteri odaklılığı en öncelikli konu. Müşterilere entegre hizmet vermek istiyoruz. Bizler sarf malzeme alanında birçok konuda sektör için daha fazlasını yapabiliriz.

Neden Heidelberg?

Global bir üretici olması, kendi alanında ciddi bir know-how’a sahip olması ve geliştirdiği ve tasarladığı iş modelleri ile sektörü dönüştürüyor olması tercihimde önemli oldu.

Sektörü yakından tanıyor biliyorsunuz Koronavirüs salgını ile değişen gündemin, salgının etkilerini ve sonuçlarını bizim için değerlendirebilir misiniz?

Sektörümüz dış ticarette ihracat açığı vermeyen başarılı bir sektör. Özellikle ambalaj tarafı bu dönemde yine üretimde önemli bir rol üstleniyor. Yoğun şekilde çalışma devam ediyor. Fakat ticari matbaaların önümüzdeki dönem de daha da zorlanacakları gözüküyor. Korona maalesef birçok şeyi dönüştürecek, umarım kısa zamanda sona erer ve hep birlikte rahatlarız. Korona krizinden çıkış çok hızlı olmayabilir. Fakat ben bizim sektörümüze ve insanımıza güveniyorum. Ambalaj firmaları ve matbaalarımız Korona sonrası hızlı şekilde ilerlemeye çalışacaklardır.

Son olarak eklemek istediklerinizi alabilir miyiz?
Matbaa Dijital dergisine bize verdiği bu fırsattan dolayı Teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir