CANAPA Kağıt Teknolojileri, FESPA 2019’da!

CANAPA Kağıt Teknolojileri “Smart” Süblimasyon Kağıtları ile FESPA 2019’da

14-17 Mayıs tarihlerinde Münih, Almanya’da düzenlecek olan FESPA Global Print Expo Fuarı’nda yerini alan CANAPA Kağıt teknolojileri, tekstil üreticilerinin gereksinimleri doğrultusunda geliştirdiği süblimasyon kağıt yelpazesi ile ziyaretçileriyle buluşacak.

FESPA Global Print Expo 2019 Fuarı bu yıl 14-17 Mayıs tarihlerinde Münih, Almanya’da tüm Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarı ziyaret eden tekstil baskı üreticilerinin yüksek kaliteli süblimasyon kağıt ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaçlayan CANAPA Kağıt Teknolojileri de bu yıl B6-D18 no’lu stantta ziyaretçileri ağırlayacak.

CANAPA bu yıl yepyeni bir kimlikle ziyaretçilerini karşılayacak

CANAPA Kağıt Teknolojileri, bu yıl yenilenen kurumsal kimliği ile FESPA ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Şirketin yeni sloganı “CApture NAture on PAper”; CANAPA’nın doğa dostu ve çevreci üretim anlayışını, hizmet verdiği tekstil sektörünün yaratıcı ve inovatif karakteri ile buluşturuyor. Daha yenilikçi ve sürdürülebilir bir kalite misyonuna odaklanan firma, yeni kimliği ile tekstil baskı sektöründe kullanılan süblimasyon transfer kağıtları ile daha yaratıcı, yenilikçi, kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir bir üretim anlayışına odaklanıyor.

CANAPA’nın yeni kimliğinde kullanılan “nature” ifadesi, iki farklı anlam taşıyor. İlk olarak, kağıdın doğasından gelen özgünlük, yaratıcı güç, elde edilen kalite ve benzersiz olmayı temsil ederken; öte yandan CANAPA’nın doğa dostu üretimine de vurgu yapıyor. CANAPA süblimasyon kağıtları, İskandinav bölgesinde yetiştirilen endüstriyel ağaçlardan elde edilen hammadde ile üretiliyor. Doğal ekosisteme zarar vermeyen ve sadece endüstriyel amaçlarla üretilen bu ormanlardan elde edilen kağıt hammaddeleri, hem doğaya zarar vermiyor hem de transfer kağıt hammaddesi sürekli aynı ormandan elde ediliyor. Bu sayede, CANAPA süblimasyon transfer kağıtları her zaman aynı kaliteyi sağlıyor. Bu da tekstil baskı üreticisinin tüm üretimlerinde aynı baskı kalitesini elde ederek, standart ve stabil baskı kalitesi almasını sağlıyor.

CANAPA Ventus ve Vivus serisi ile tanışın

CANAPA’nın ürün yelpazesi de baştan aşağı yenilendi. Yeni “Ventus” ve “Vivus” serisi süblimasyon baskı kağıtları, hazır giyim, spor giyim, iç mekan dekorasyon, bayrak, ev tekstili, tekstil bazlı reklam gibi farklı tekstil uygulamalarına yönelik yüksek kaliteli çözümleri sunuyor. Farklı gramaj, ebat ve kaplama seçenekleri ile tüm dijital tekstil baskı üreticilerinin ihtiyaçlarına yanıt veren ürün serisi, hızlı kuruma süresi, yüksek transfer oranı ve yüksek mürekkep emilimi ile yüksek kalitede stabil baskıyı garanti ediyor. FESPA 2019 Fuarı’nda yepyeni kimliği ile ziyaretçilerle buluşacak olan CANAPA Kağıt Teknolojileri fuar boyunca 18 farklı çeşit süblimasyon kağıdını ziyaretçilere sunuyor olacak.

CANAPA süblimasyon kağıtları tekstil baskı üreticisine neler sunuyor?

CANAPA süblimasyon kağıtlarının en büyük avantajı, piyasadaki pek çok muadiline göre daha güçlü baz kağıt yapısı, stabil baskı kalitesi ve çift katmanlı kaplama teknolojisi ile öne çıkmasıdır. Ar-Ge mühendisleri tarafından yapılan testler Avrupa, Kore ve Çin’in bilinen markalarına kıyasla, CANAPA transfer kağıtlarının patlama mukavemeti, patlama endeksi, kopma direnci ve bükülme direnci gibi ölçüm kriterleri açısından daha güçlü baz kağıt özelliklerine sahip olduğunu ispatlıyor. Üstelik CANAPA baz kağıtlarının daha az katkı maddesine sahip olması da daha saf kağıt yapısına sahip olduğunu ve böylelikle kağıt kalitesindeki değişkenlik oranının daha düşük olduğunu da gösteriyor.

CANAPA transfer kağıtlarının baz kağıdının güçlü yapısal özellikleri, CANAPA transfer kağıtlarının üretiminde kullanılan hammaddeler ve üretim süreci ile yakından ilişkilidir. CANAPA süblimasyon transfer kağıtları, ağartılmış saf selülozdan üretiliyor ve tamamen primer lif içeriyor. Bu liflerin de yavaş yetişen İskandinav ormanlarından elde edilmesi, CANAPA transfer kağıtlarının üretiminde kullanılan baz kağıdın yapısını güçlendiren en önemli bileşen olarak öne çıkıyor.

Tüm özelliklerin sağladığı pek çok avantajdan en önemlisi ise baskı esnasında yaşanan problemleri ortadan kaldırmasıdır. Bugün baskı esnasında yaşanan en büyük problemlerden biri, transfer kağıdının yeteri miktarda mürekkebi taşıyabilecek güçlü yapıya sahip olmamasından kaynaklanan kırışma problemleridir. Mürekkebi taşıyamadığı için kıvrılan transfer kağıdının yol açtığı en büyük problem ise kafa çarpmalarıdır. Bu da çarpan kafanın baskıda iz bırakmasına ve daha kötüsü binlerce dolar maliyetteki baskı kafalarının tamamen değiştirilmesini gerektirebilecek ve hem maliyet hem de zaman kaybına yol açabilecek teknik arızalara yol açar.

CANAPA süblimasyon transfer kağıtlarının en büyük avantajlarından biri de işte bu baskı makinesinin, en yoğun mürekkep tüketilmesi gereken tasarımlarda bile herhangi bir problem yaşanmadan çalışmasını sağlamaktır. CANAPA transfer kağıtlarının güçlü baz kağıt yapısının sunduğu yoğun mürekkep taşıma kabiliyeti de kafa çarpmalarını önleyerek kafa ömrünü uzatır; boşa giden malzeme sarfiyatını önler ve dolayısıyla üretim kapasitesini artırır.

CANAPA Kağıt Teknolojileri’nin sunduğu diğer pek çok avantaj hakkında bilgi almak ve CANAPA kağıtlarını baskı esnasında incelemek için FESPA global Print Expo Fuarı’nda B6-D18 no2lu CANAPA standını ziyaret etmeyi unutmayın.

Ücretsiz kayıt linkinden kaydolmayı unutmayın:

https://registration.n200.com/survey/0wb4nomq5qojj?actioncode=NTWO001795VUP