Asya Bayrak’ın hedefi yurt dışı pazarında yer almak!

Ahmet Çilkaya: “2012 yılından beri her yıl ciromuzu %100 büyütmekteyiz. 6 yılı göz önüne alarak baktığımızda bu büyük bir başarıdır.”

Asya Bayrak’ın hedefi yurt dışı pazarında yer almak!

Asya Bayrak Firma Sahibi Ahmet Çilkaya, 2017 yılındaki büyümenin önümüzdeki yıllarda aynı şekilde devam edeceğini söyledi. Amaçlarının yurt dışı pazarında etkin bir rol almak olduğunu belirten Çilkaya, bu hedefe ulaşabilmek için yatırım kaynaklarını bu alanda kullanacaklarını belirtti.

 

Asya Bayrak hakkında  bilgi verir misiniz? Kuruluşundan bu yana geçen süreci anlatır mısınız? 

2012 yılında sektöre ilk adımımızı atarak ticari faaliyetlerine başlayan bir aile şirketiyiz. Amacımız uzun yıllar boyunca kurumsal yapıyla harmanlanıp ülkemizin ve sektörümüzün bayrak markası olabilmek adına çalışmalarımızı yönlendirip, yürütmektir. Uzun yıllar boyunca ayakta kalabilmek için gerekli tüm kurumsal altyapıyı kısa sayılabilecek bir sürede inşa ettik. Bayrak sektöründe kullanılabilecek en yeni teknolojiyi, ekipmanları ve kadroyu barındırmaktayız. Ülkemizin tüm şehirlerine bayrak gönderimi gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin bayrak fabrikasında entegre bir kuruluş olarak yabancı devletlerin, ulusal ve uluslararası firmaların tüm gereksinimlerini kaliteli üretim ve doğru zamanlamayı bir arada uyum içinde yürütmekteyiz. Daha yeni teknolojileri ve işçiliği bulup uygulayarak sektörde yalnız kendisiyle kıyaslanabilir bir vizyonla ilerlemeye devam etmekteyiz.

 

Ürün çeşitlerinizi nelerdir?

Asya Bayrak, bilgi ve ürün yelpazemizi sürekli geliştirerek müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde hizmet vermek, tüm faliyetlerimizi takım çalışması ve işbirliği anlayışı ile kısa sürede kaliteli ürünler gerçekleştirmektir. Asya Bayrak ürün çeşitleri olarak Türk bayrağı, ülke bayrakları, makam bayrağı, masa bayrağı, gönder bayrağı, olta bayrak, yelken bayrak, damla bayrak, süsleme ve dizi bayraklar, elde salama bayraklar, takdim flaması, ata ve lider posterleri,roll up, kırlangıç flamalar, dörtgen flamalar, beşgen flamalar, büyük ata ve lider posterleri,tanıtım afişleri, bayrak direkleri, dijital baskı, emprime baskı, transfer baskı ve daha bir çok ürün yelpazesiyle hizmet vermekteyiz.

 

Firmanızın kuruluşundan bu zamana kadar geçen süre zarfında nasıl bir yol katettiniz?

2012 yılından beri her yıl ciromuzu %100 büyütmekteyiz. 6 yılı göz önüne alarak baktığımızda bu büyük bir başarıdır. “Neden dünya çapında marka olmayalım?” bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.Büyük ve ciddi yatırımlar yaparak piyasadaki farkımızı ortaya koyma gayreti içerisindeyiz. Teknolojimizi yenileyerek ve yurt dışındaki gelişmeleri takip ederek her geçen gün kendimize “neler katabiliriz?” bu düşünce içerisinde olmaktayız. 2018 yılında da yatırımlarımıza büyük bir hızla devam edeceğiz ve 4 adet belge için başvuruda bulunduk. Yurt dışında daha etkin bir rol oynamak için çalışmalarımızı bu alanda arttırmaktayız.

Bayrak İmalatı Nasıl Yapılır?

Ülkelerin bir sembolü olan bayrak, oldukça önemli anlamlar taşımaktadır. Bu nedenle dünyanın her yerinde bayrak imalatına büyük önem verilmektedir. Özellikle Türk bayrağı, dünya genelinde en anlamlı bayrak olarak daha büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle Türkiye’de bayrak imalatı sektörüne daha çok önem verilmektedir.

 

Bayrak İmalatında Dikkat Edilen Noktalar nelerdir ?

Bir bayrak imalatçısı, öncelikle alanında tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Bayrak imalatı için seçilen malzeme kadar kişinin işinde usta olması da önemlidir. Aksi durumda en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bayraklarda dahi hatalar kendini göstermektedir. Tecrübenin yanı sıra bayrak imalatı yapılırken dikkat ve titiz çalışma en önemli noktalardır. İşini severek yapan ve mesleğinin öneminin farkında olan bir bayrak imalatçısı ürettiği her bayrakta aynı özeni gösterecektir. Bu nedenle bir bayrak imalatı yaptırılacak firmada çalışanlara da dikkat etmek gerekmektedir.

Bayrak İmalatı Aşamaları nelerdir?

Bayrak imalatı yapılırken ilk aşama grafik çalışmasıdır. Grafik çalışması, bayrak imalatı sektörünün bel kemiği olarak kabul edilir. Grafik çalışması esnasında kişiler, üretilecek olan bayrağın amblemi, logosu veya kullanılacak sembol üzerinde titiz bir çalışma gerçekleştirir. Grafik çalışmasında yapılacak olan en ufak hata, hatalı bayrak imalatı yapımına neden olacaktır. Bayrak grafik çalışması tamamlandıktan sonra bir film çıkışı alınır ve uygun baskı kalıbı oluşturulur. Baskı kalıbında ölçülerine uygun olarak tasarlanan bayrağın renk tonlarına kadar her çalışması yapılarak işlem tamamlanır. Bayrak grafik çalışması kadar bayrağın üretileceği kumaş da önemlidir. Mutlaka kaliteli ve bayrak imalatı için özel bir kumaş tercih edilmesi gerekmektedir.

Çalışma prensiplerinizden bahseder misiniz ?

Kurumsal firma mantığı ile çalışmaktayız. Kalitemizden ödün vermeyerek uygun fiyat ile piyasada yer almaktayız. Müşteri memnuniyetine önem gösterip aldığımız siparişlerin üretimi için belirttiğimiz süre zarfına dikkat ederek müşterilerimizi mağdur etmemekteyiz. Firmamızın temel prensibi birinci derecede müşteri memnuniyetidir. Tüm personelimizle kaliteli malzeme kullanarak kaliteli bir ürün teslim etme gayreti içerisindeyiz. Asya Bayrak kuruluşundan günümüze kadar titiz çalışması, çalıştığı firmalar ve müşterileri nezdinde sağladığı yüksek güven ile hedeflerini tutturma azim ve kararlılığı içerisindedir. Asya Bayrak sektörü ile ilgili pek çok firmanın takdirini kazanmıştır. Hedefimiz, büyüyen ve gelişen üretimimiz ile müşterilerimizin beklentilerine ve ihtiyaçlarına çözümler üretebilmek ve sektöründe tercih edilen marka olmaktır. Müşterilerimiz ve çalışanlarımızla, güvenilir ilişkilerin kurulduğu, onların beklentilerinin karşılandığı bir ortam oluşturmaktır.