27 yıllık tecrübenin adı…

463effd6-3d88-4530-97bf-5b3e04a57ba0

GÜRSAN Firma yetkilisi  İbrahim Gürbüz’’ Hedefimiz her zaman müşteri memnuniyetini en yükseğe çıkarmak olacaktır.’’

 

GÜRSAN Firma yetkilisi  İbrahim Gürbüz ile 2018 yılı değerlendirmesi, 2019 yılı beklentileri, yatırımları piyasalar  hakkında konuştuk.

İbrahim gürbüz bey Sizi tanıyabilir miyiz? Mesleğe ne zaman başladınız?

Merhaba ben İbrahim Can GÜRBÜZ. 4 Mayıs 1993 İZMİR doğumluyum. İlk okulu Bornova da , lise eğitimini endüstri meslek lisesi Makina bölümün de bitirdim. Üniversite eğitimimi tamamlamak için İzmir Ekonomi üniversitesi muhasebe bölümüne başladım ve 2016 yılında mezun oldum. Bir yılda İngilizce eğitim için almak için İngiltere de kaldıktan sora Türkiye’ye geri döndüm ve iş hayatına tam zamanlı olarak çalışmaya başladım.

Firmanızla ilgili bilgi verir misiniz? Kuruluşundan bu yana geçen süreci anlatır mısınız? 

Firmamız Gürsan Hidrolik Hortum 1992 yılında İzmir 4.sanayi sitesinde 50 m2 alanda bir manuel torna tezgâhı ile babam ve amcam tarafından temelleri atıldı. Geçen 27 sene sonunda yüksek teknoloji makinelerle üretimimizi devam eden firmamız şuanda 2.000 m2 kapalı alanda İzmir ve Ege bölgesinde  üretim, teknoloji ve iş kapasitesi gibi konularda sektör’ün öncüleri arasına girmiş durumda ve biz ikinci nesille beraber büyüklerimizden de öğrendiklerimiz ile firmamızı çok daha tanınır hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Gürsan olarak  iş ortaklarınızdan bahseder misiniz ? Türkiye genelinde bayiniz var mı? 

 

Gürsan Hidrolik Hortum olarak birçok sektörden farklı işkollarında iş ortaklarımız bulunmakta. Bunlar; Savunma sanayisi, hidrolik pres üreticileri, kompresör üreticileri, iş makinaları ve araç üstü makinaları üreticileri gibi firmalar.

2013 yılında Manisa Sanayi sitesinde şubemiz açıldı aynı hizmetimiz Manisa’da da gerçekleştiriyoruz.

 

 

Firmanızın sektöründeki yeri nedir? 

Gürsan Hidrolik ihtiyaç duyan her kesime, ihtiyaç duydukları her alanda Hidrolik hortum, hidrolik hortum başlığı, rekor ve bağlantı ekipmanları imalatı konusunda hizmet veren işletmemiz, sektörün İzmir ve Ege bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye de önde gelen temsilcisi konumunda bulunmaktadır.

Sektöre sunduğunuz  ürünler hakkında bilgi verir misiniz

Sektöre sunduğumuz ürünler hortum gurubu olarak; yüksek basınç hidrolik hortumu, ısıya dayanıklı kompresör hortumu, özel krom ve flex hortumlarının yanında su ve Pnömatik hortumlarımızda sektöre sunduğumuz hortum çeşitlerindendir. Sektöre sunduğumuz bir diğer ürün gurubunda Gürsan Hidrolik imalatı olan hidrolik başlık, rekor ve bağlantı ekipmanlarıdır.

Satışını yaptığınız ürünlerde kullanılan teknoloji ve ayrıcalıklarınızdan bahseder misiniz?

Satışını yaptığımız ürünler hakkında; Hidrolik hortum gurubu tamamı İtalya da üretilen her türlü testten geçmiş ve uluslararası bütün belgeleri eksiksiz olan sektör de en çok tercih edilen markanın bayiliğini yapıyoruz ve ikinci olarak satışını yaptığımız hidrolik hortum başlığı, rekorları ve her türlü bağlantı ekipmanlarını kendi bünyemizde olan yüksek teknoloji manikalarımızla kendi imalatımızı gerçekleştiriyoruz.

Sektörün büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunacağı düşündüğünüz tavsiye ve önerileriniz nelerdir?

Sektöre tavsiyemiz lütfen gelen ürün taleplerinin en kısa zaman da hazırlanıp güvenli bir şekilde adreslerine ulaştırmak olmalı yoksa müşteriyi sıkıntıya sokacak durumlara düşmemeli örnek işi alayımda bir ara gönderirim mantığı olmamalı işi aldığında o ürünün teslimatının verilen tarihte kaliteli ve hızlı yapılması firmalara  artı kazandıracağı düşüncesindeyim.

2017 , 2018 yılının ilk 6 ayı yılı firmanız açısından nasıl geçti ? 2018 sonu 2019 yılı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

2017,2018 yılları firmamız açısında sorunsuz şekilde iş kapasitesini de artırarak geçti ve 2019 yılı olarak öngörülerimiz işlerimizi, iş kapasitemizi ve yatırımlarımızı önceki yıllara göre çok daha fazla olarak gerçekleştireceğimiz ve büyüteceğimizi hedefliyoruz.

Hedefleriniz nelerdir? Bu hedefler doğrultusunda 2019 yılındaki yeni projeleriniz olacak mı?

 

Hedeflerimiz üretim ve satış kapasitemizi ulusal ve global anlamda yükseltmek ve bu doğrultuda devem etmemiz için yeni makine yatırımları ve üretim alanımızı daha da büyütmek için yakın gelecekte kuracağımız yeni üretim yerimiz ve yatırımlarımızla bu hedeflerimize ulaşmayı hedeflemekteyiz.

 

 

Çalışanlarınız için düzenlediğiniz sosyal etkinlikler var mı? Kısaca bahseder misiniz?

Biz tüm personelimiz ile aile gibiyiz. Şirket kurulduğundan beri Gürsan Hidrolik bünyesinde çalışmakta olan çalışma arkadaşlarımız var hal böle olunca yıl içerisin birçok aktivitelerimiz oluyor. İftar ve bayram yemeklerimiz, futbol maçları, başka şehirlere gezi düzenleme gibi etkinliklerimiz yıllardır devam ediyor inşallah da devam edecek.

Sektör el anlamda firmanızın konumunu değerlendirir misiniz? Rakiplerinizden daha önde olabilmek adına ne gibi faaliyetler yürütüyorsunuz?

 

Evet sektörümüzde rakiplerimizde var onlarda aynı işi yapıyor ama bizim farkımız herhangi bir ürünün talebinde müşterimiz biliyor ki  en hızlı, en güvenilir, en kaliteli ürünü bizim tarafımızdan verileceği bu özelliğimizde sanırım piyasadaki rakiplerimizden bizi bir adım önde tutuyor.

Sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

 

Sektöre mesajım ; Ülkemiz çok güzel bir ülke her anlamda kıymetini bilelim. Dünya genelinde sıkıntılar var. Bizim ülkemizde bu durumdan dünyaya oranla çok daha az nasibini alıyor. Ancak ekonomimizin ve sanayimizin çok güçlü olduğunu biliyoruz bunun için sıkıntı çekmeyeceğimize inanıyorum. Sektörümüze ve bize 2019 yılının daha da iyi geçmesini temenni ediyorum.  Matbaa Dijital dergisine de bu fırsatı bize verdiği için çok teşekkür ediyorum. Size de yayın hayatınızda başarılar dilerim.