2022 yılının ilk yüz yüze buluşması!

İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 2022 yılının sektördeki ilk yüz yüze buluşmasına imza atacak!

 

Kırtasiye sektörünün Almanya ve Çin’den sonraki 3’üncü büyük buluşması olan İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı 16-20 Şubat 2022 tarihlerinde 6. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl 6000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyi sektördeki dev firmalarla buluşturan fuar, bu yıl profesyonel ziyaretçilerini 21 ülkeden 350’nin üzerinde marka, 200 firma ve firma temsilcisi ile bir araya getirerek sektörün ihracat hedeflerine önemli katkı sağlayacak.

 

Tüyap Tüm Fuarcılık tarafından Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliği ile 6’ncı kez düzenlenecek İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı,  dünya Kırtasiye sektörünün 2022 yılında uluslararası nitelikte düzenlenecek ilk yüz yüze fuarı olma özelliğini taşıyor. 16-20 Şubat 2022 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda kırtasiye ve okul malzemelerinden ofis malzemelerine, yazı malzemelerinden lisanslı ürünlere, oyuncak ve hobi malzemelerinden çeşitli hediyelik eşyaya kadar geniş kapsamıyla dikkat çekiyor. İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı, dünyanın 3. büyük kırtasiye buluşması olmasından aldığı güçle ziyaretçi ağlarını genişletip ülke çeşitliliğini arttırarak bölgenin vazgeçilmez fuarı olmak için kendisiyle yarışıyor.

Geçtiğimiz yıl 53 ülkeden 658 yurt dışı, 77 ilden 6332 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 6990 sektör profesyoneline ev sahipliği yapan fuar, Türk firmalarının farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına köprü vazifesi görmeye devam edecek. Tüyap, yurt dışı ofisleri ve dijital mecralar üzerinden yürüttüğü yoğun çalışmalarıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’de de dünyanın dört bir yanından alım heyetlerini fuarda ağırlamayı hedefliyor.

 

Fuar hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor

Sektörün ülkemizdeki en büyük buluşması için hummalı bir hazırlık çalışması yürüten Tüyap, Türk firmalarını dünyanın dev üreticileriyle bir araya getirerek, ihracat faaliyetlerine nitelikli bir değer kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği alım heyeti görüşmelerinden başarılı dönüşler aldı. İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı kapsamında yürütülen pazarlama çalışmaları hakkında bilgi veren Tüyap İstanbul Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy “İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı’nın bu yıl dünyada sektörünün ilk yüz yüze buluşması olma özelliği bizim için gurur kaynağı. Bu yıl 21 ülkeden 350’nin üzerinde marka, 200 firma ve firma temsilcisinin katılımı var. Bu sayede fuarımız bölgenin en önemli ticari platformu olacak ve sektörün ihracatına önemli katkılarda bulunacak. Yabancı ziyaretçilerimize yönelik olarak dijital platformlarda lokasyon bazlı reklam çalışmaları yaptık. Bunun yanı sıra 10 farklı dilde hazırlanan kişiye özel mailing gönderimleri, yurt içi ve yurt dışında önemli sektörel dergilerde haber yayınlarımız ve sosyal medyadaki aktif paylaşımlarımızla İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı için etkili bir dijital pazarlama stratejisi yürüttük. Yurt dışı ofislerimiz ve dijital çözümlerimiz ile yürüttüğümüz çalışmalarla fuarımız için katılımcı ve ziyaretçi çalışmalarımızla olumlu geri bildirimler  elde ediyoruz. Geldiğimiz son aşamada ciddi bir talep aldığımızı söyleyebilirim. Pandemi koşullarında titizlikle uygulayacağımız önlemlerle katılımcılarımıza temassız fuar deneyimi sunacağız. Dijital evrenimiz MyTüyap ile fuarımızı 365 güne çıkararak katılımcı ve ziyaretçilerimizi yıl boyunca dijital ortamda bir araya getireceğiz” dedi.

 

Yurt dışı verileriyle göz dolduruyor

2021 yılında Almanya, Azerbaycan, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Cezayir, Libya, Filistin, Fas, Yunanistan, Fransa, Gürcistan, İran, Kosova, Ukrayna, Rusya, Bulgaristan, Ürdün, Romanya, Tunus, Rusya, İngiltere gibi 54 ülkeden gelen ziyaretçiler katılımcılarla buluştu. Asya’dan gelen ziyaretçi oranında %16, Afrika’dan gelen ziyaretçi oranında ise %6 artış gerçekleşti. Yurt içi ziyaretçilerin %24’ü ve yurt dışı ziyaretçilerin %56’sı fuarı ilk defa ziyaret ettiler. İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı,  2022 yılında da potansiyel pazarlarda devam eden tanıtım çalışmalarıyla ihracat bağlantılarının gerçekleştiği bir platform olarak karşımıza çıkacak.

 

Yıl boyu kesintisiz iş bağlantısı fırsatı

İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı,  5 gün boyunca gerçekleşecek iş bağlantıları ile katılımcı firmaların yeni pazarlara açılması için büyük fırsatlar sunacak. Tüyap, video toplantı altyapısıyla geliştirdiği akıllı B2B eşleştirme sistemine sahip olan MyTüyap ile ticaretin yıl boyu devamlılığını sağlayacak. Yeni nesil fuarcılık anlayışı çerçevesinde geliştirilen dijital evren MyTüyap ile katılımcı firmalar sadece fuar sırasında değil, yılın 365 günü tüm dünyadan alıcılarla sanal ortamda buluşma şansı elde edecek. Fuarlardaki iş bağlantılarını sanal ortama taşıyan web sitesi ile katılımcıları yıl boyunca dünyanın her yerinden milyonlarca alıcıyla doğrudan buluşturacak. Ziyaretçiler, uygulama üzerinden ilgilendikleri alanlardaki ürün ve hizmeti sunan katılımcılarla anında iletişime geçme şansına erişecek. Tüyap, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda da MyTüyap ile yurt dışı ziyaretçilerin fuar katılımcıları ile görüşmeler yapabileceği kesintisiz iletişim ortamı yaratacak.

Dijital çözümlerle yeni nesil fuarcılık deneyimi

Tüyap geliştirdiği Business Connect Programı aracılığıyla kırtasiye sektörünü fuar öncesi ve sonrasında da bir araya getirecek. Program kapsamında fuardan önce, fuar sırasında ve sonrasında olacak şekilde sunduğu çevrimiçi çözümler ile katılımcıları ve ziyaretçileri dijital kanallarda buluşturacak. Katılımcılar, Business Connect Programı üzerinden fuar alanında bulunamasalar bile ziyaretçilerle anında iletişim kurabilecek.

Ticaret için önce sağlık

Düzenlediği fuarlar aracılığıyla çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda da titizlikle uygulayacak. Türk Standartları Enstitüsü COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk fuar merkezi olarak aldığı tedbirlerle katılımcı ve ziyaretçilerine temassız ve sağlıklı fuar ortamı yaratacak.  Katılımcılar ve ziyaretçiler MyTüyap’ın mobil uygulaması üzerinden davetiye ve yaka kartına ulaşarak girişte temassız bir şekilde fuar alanına alınacak.