2021 Drupa Hakkında Açıklama!

Geldermann_S

Sabine Geldermann ertelenme sürecini ve yeni planları anlatıyor
13 Mart’ta yapılan bir duyuru ile koronavirüsün hızlı ve büyük yayılımı sebep gösterilerek dünyanın önde gelen baskı teknolojileri ticaret fuarı drupa'nın 20-30 Nisan 2021'e ertelendiği açıklanmıştı. Messe Düsseldorf’ta Baskı Teknolojileri Küresel Başkanı ve drupa Direktörü olan , Sabine Geldermann’ın ertelenmeye ilişkin soruları cevapladığı yeni bir duyuru yayınlandı.

Messe Düsseldorf'un drupa'yı ertelemesi için belirleyici faktör neydi? 

Messe Düsseldorf, büyük olayların riskini değerlendirirken Federal Hükümeti'nin kriz yönetim ekibinin kararlarına uyar. Bu ekip ise Robert Koch Enstitüsü'nün ilkelerine uyar. Messe Düsseldorf bu öneriye ve Avrupa da dahil olmak üzere yeni korona virüsü (SARS-CoV-2) ile enfekte olmuş insan sayısındaki son zamanlarda meydana gelen önemli artışa dayanarak, durumu yeniden değerlendirdi. Buna ek olarak, 11 Mart 2020'de Düsseldorf şehri tarafından verilen ve aynı anda binden fazla katılımcının bulunduğu büyük etkinliklerin genellikle yasaklandığı genel bir karar vardı. Bu arka plana karşı, maalesef drupa'yı ertelemekten başka seçenek yoktu.

Yeni tarihi hangi kriterlerde belirlediniz?
"Normal şartlar altında" 2020 yılı Messe Düsseldorf için bir "ticaret fuarı mitingi" olurdu, çünkü geçen yılın Ağustos ayından bu Haziran'a kadar Düsseldorf'un dünya lideri büyük ticaret fuarlarının neredeyse tamamı gerçekleşmiş olmalıydı - drupa ise bu fuarların finali olacaktı. Koronavirüsün etkisi ve ilgili resmi kararnameler veya kısıtlamalar nedeniyle, bu bahar için planlanan yedi ticaret fuarı 2020'nin ikinci yarısına ve 2021 baharına ertelendi. drupa içinse yaklaşık kurulum söküm gibi işlemlerin uzunluğu nedeniyle iki aylık bir zaman çerçevesine ihtiyacımız olduğu için sadece sınırlı seçenekler mevcuttu. Tüm parametreleri değerlendirildiğinde ve uluslararası ticaret fuarı takvimi göz önüne alındığında, seçilen tarih, 20-30 Nisan 2021, Başkanımız ve VDMA ile destekleyici dernek olarak birlikte kabul ettiğimiz en erken ve en iyi tarih oldu. Mevcut koşullar altında, bu tarih artık ilgili tüm taraflar için mümkün olan en yüksek planlama güvenliğine izin vermektedir. Neyse ki, şimdi bir kez daha sektörde yaygınlaşan drupa'nın orijinal, geleneksel Mayıs tarihine benzer bir zaman dilimindeyiz.

Global baskı topluluğu duyurunuza nasıl yanıt verdi?
Mevcut durum, dünya çapındaki tüm endüstrileri görülmemiş bir şekilde etkiliyor ve koronavirüsün etkileri zaten kamu ve ekonomik yaşam üzerinde ciddi bir etkiye sahip. Diğer endüstrilerde olduğu gibi, basım endüstrisi de bunun etkilerini ulusal ve küresel düzeyde kısa süreli çalışma, üretim kesintileri ve tedarik darboğazları şeklinde hissediyor. Ancak bu durumda çalışanların ve ortaklarının sağlığı ve korunması önceliklidir. Bu nedenle, uluslararası müşterilerimizin ve ortaklarımızın ertelemeye tepkisi sürekli olarak olumluydu ve büyük bir anlayış ve kabulle karşılandı. drupa'nın düzenli olarak planlanmasından üç ay önce, bu noktada birçok katılımcıya, makinelerin nakliyesi gibi yaklaşan lojistik ve çok masraflı önlemlerini yeniden planlama fırsatı verdik.
Sosyal ağlarımız ve platformlarımızdaki sayısız duygusal geri bildirimlerden çok memnunuz. Kesin olan bir şey var: endüstri imajını, parlaklığını ve küresel duruşunu koruyan bir drupa'ya tekrar sahip olmak istiyor - bu, mevcut koşullar altında mümkün olmazdı. Bu nedenle, Nisan 2021'de küresel müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için her türlü önlemi alacağız - 2021'de geleceği birlikte kucaklayalım!

Katılımcılar geleneksel olarak yeni ürünleriyle drupa tarihine doğru çalışıyorlar: Haziran ayı için çok şey tamamlandı; katılımcılar yeni ürünleri müşterilerine sunmak için beklemek istemiyorlar. drupa şimdi alternatif, sanal sunum biçimleriyle karşı karşıya mı görünüyor?
Katılımcılarımız, bu yılki yeniliklerinin bir kısmını müşteri etkinlikleri veya dijital platformlar gibi farklı formatlar kullanarak kesinlikle sunacaklar. Bununla birlikte, bunlar sadece mevcut talebi köprüleyebilir - bize göre, dünya çapında cazibeli bir ticaret fuarı için tam bir yedek sunmuyorlar. drupa, baskı endüstrisinin yenilikleri sunması, bir araya gelmesi ve her şeyden önce bir ağ oluşturması için en iyi platform olmaya devam edecek. Bu nedenle drupa, ertelemeden sonra bile baskı sektörünün üzerinde çalıştığı hedef olmaya devam edecektir. drupa, endüstri katılımcıları için vazgeçilmez bir platform sunmakta, yönlendirme, itici güç ve her şeyden önce yüz yüze toplantılar ve deneyim dünyaları için talebi büyük ölçüde karşılamaktadır. Her şey katılımcıları büyüleyen ve bu noktada kesinlikle dijital medya tarafından yerine getirilemeyen insan ihtiyaçları, dokunsal deneyimler ve canlı demo yapan makineler ile ilgilidir. drupa gibi önde gelen dünya ticaret fuarlarını ayıran şey, birçok insanın toplanmasından doğan yoğun enerjidir; kişisel ve duygusal değişim; karar vericilerin, çarpanların ve fikir sağlayıcıların ortak varlığı; canlı tartışmalar; hızı belirleyen sunumlar; şans karşılaşmaları; yeni müşteriler edinme fırsatları; işe alım seçenekleri ...

Özellikle çok sayıda Avrupa ülkesinin beklenmedik kısıtlamalara maruz kaldığı mevcut durumda, kişisel deneyimlere duyulan ihtiyaç ve böyle bir deneyimden sonra olağanüstü bir müşteri deneyimi gelecekte kesinlikle daha da belirgin hale gelecektir. Bizler insanız, bir avatar değiliz ve tüm dijital formatlara rağmen büyüleyici bir ortamda kişisel değişim, bilgi aktarımı ve ağ oluşturma arzusunu yok edemezsiniz. Bu yüzden sayısız yön veren hesabın "2021'de geleceği birlikte kucaklayalım" sloganını şekillendirdiğini görmek harika.
Matbaa işletmelerinin salgının neden olduğu fırtınayı nasıl atlatabileceğine inanıyorsunuz?
Hiç şüphe yok ki düşüşler ve kalıcı ekonomik aksaklıklar olacak. Hükümetin önlemleri ve yardımları yolda. Ancak, mevcut önlemlerin bir sonucu olarak endüstrinin üretimde tam bir durma yaşamaması önemlidir. Sektörümüz pazar fırsatlarını değerlendirmek için geleceğe yatırım yapmaya devam etmelidir, çünkü pek çok farklı ve kapsamlı uygulama ve kullanım şekli ile baskı gelecekte birçok pazarda vazgeçilmez olmaya devam edecektir. Endüstri oyuncuları arasında fikir alışverişi ve gerekli ilham bu amaç için anahtar araçlardır ve drupa gibi önde gelen dünya ticaret fuarlarında geleceğe yönelik bir şekilde yaşanmakta ve tanıtılmaktadır.

Erteleme sonucunda drupa 2021 için ne gibi değişiklikler olacak?
Erteleme, ilgili herkes için yeni ve benzeri görülmemiş bir senaryoyu temsil eder ve belirli bir esneklik gerektirir. Geçmişte olduğu gibi, drupa'nın başarılı statüsünü 2021'de yeni tarihe taşımak için mümkün olan her önlemi almaya devam edeceğiz. Bu bizim 2021'de küresel müşterilerimiz için benzersiz ve başarılı bir drupa organize etme arzumuz ve hırsımızdır.   Çerçeve programı yürürlükte kalacak mı? Beş özel forumdaki destek programımız büyüleyici biçimler, ünlü konuşmacılar ve heyecan verici konulardan çoktan etkilendi. Önceliğimiz ziyaretçilerimize son derece alakalı, ilham verici ve kalıcı olarak değerli içerik sunmaktır. Portalımızdan rezervasyonlar için zaten hazırdı. Şimdi amacımız elbette programı mümkün olduğunca Nisan tarihine uyarlamak ve aktarmak. Devam eden dijital dönüşümle ilgili önemli konular, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik ile ilgili konular veya anahtar notlar, panel tartışmaları ve en iyi vakalar olarak sunulacak yeni iş modelleri, şirketlere ilham vermeye ve başarılı bir şekilde tavsiyede bulunmaya devam edecek - ve bu koronavirüsün etkisinden sonra her zamankinden daha alakalı olacak.

Ertelemenin uydu fuarlar üzerindeki etkileri nelerdir?
Şu anda bu değişimin "Baskı Teknolojileri" portföyümüzde ve dolayısıyla Messe Düsseldorf'un dış ticaret fuarlarında herhangi bir etkisi görmüyoruz. drupa'nın ertelenmesinin bir sonucu olarak, uluslararası portföyümüzdeki en önemli ticaret fuarı olan All in Print China, Ekim ayında Şangay'da, 2020'de en büyük ve en önemli baskı fuarı olacak ve uluslararası katılımcılarımıza Asya'da son derece alakalı bir fuar olacak. Ayrıca, Ekim ayında PPP Manila, gelişmekte olan Güneydoğu Asya pazarında ek bir platform sunacak. Ve Jakarta'daki Eylül 2020 için planlanan indoprint, güncel bilgilere göre planlanan zamanda yapılacak. Elbette, bağlı ortaklarımız Messe Düsseldorf China ve Messe Düsseldorf Asia ile birlikte ortaklarımızla birlikte durumu yakından takip ediyoruz ve gerekirse zamanında hareket edeceğiz. Bu amaçla çeşitli platformlarımız aracılığıyla müşterilerimizle iletişim halinde oluyoruz ve yabancı temsilcilerimiz ile Düsseldorf'taki ekibim tüm sorularınız için hazır.

 

 

 

Interview with Sabine Geldermann:
drupa postponed to April 2021

Mid-March, the postponement of the world's leading trade fair for printing technologies, drupa, to April 20 - 30, 2021 was announced due to the exponential spread of the coronavirus. Director drupa and Global Head Print Technologies of Messe Düsseldorf, Sabine Geldermann, is now answering questions that concern the print industry.

Sabine Geldermann, what was the decisive factor for Messe Düsseldorf to postpone drupa?
Messe Düsseldorf is following the recommendation of the crisis management team of the German Federal Government to take into account the principles of the Robert Koch Institute when assessing the risk of major events. Based on this recommendation and the recent significant increase in the number of people infected with the new corona virus (SARS-CoV-2), including in Europe, Messe Düsseldorf has reassessed the situation. In addition, there was the general ruling issued by the city of Düsseldorf on 11 March 2020, in which major events with more than 1,000 participants present at the same time are generally prohibited. Against this background, there was unfortunately no other option than to postpone drupa.

On which criteria did you determine the new date?
"Under normal circumstances" the year 2020 would have been a “trade fair rally” for Messe Düsseldorf, because from August last year until this June almost all of Düsseldorf's major world-leading trade fairs should have taken place – with drupa as the finale. Due to the influence of the coronavirus and the associated official decrees or restrictions, seven trade fairs planned for this spring have already been postponed to the second half of 2020 and to spring 2021. Since we need a time frame of around two months for drupa (due to its set-up, duration and dismantling), there were only limited options available. Having weighed up all the parameters and in view of the international trade fair calendar, the date chosen, 20 - 30 April 2021, is the earliest and best possible date, which we have agreed together with our President and the VDMA as the supporting association. Under the current circumstances, this date now allows the greatest possible planning security for all parties involved. Fortunately, we are now once again in a similar timeframe to the original, traditional May date of drupa, which has become widely established in the industry.

How has the global printing community responded to your announcement?
The current situation is affecting all industries worldwide in an unprecedented way and the effects of the coronavirus are already having a drastic impact on public and economic life. As in other industries, the printing industry is feeling the effects of this in the form of short-time work, production downtime and supply bottlenecks – on a national and global level. In this situation, however, the health and protection of employees and partners takes precedence. The reaction of our international customers and partners to the postponement was therefore consistently positive and met with great understanding and acceptance. Three months before the regularly scheduled start of drupa, we were thus able to give many exhibitors the opportunity at this point in time to reschedule their upcoming logistical and very cost-intensive measures, such as the shipment of machines.
We were very pleased with the numerous emotional feedbacks on our social networks and platforms. One thing is certain: the industry wants to have a drupa  again, one that retains its image, its radiance and its global standing – this would not have been feasible under the current conditions. That's why we will now take every possible measure to meet the expectations of our global customers in April 2021 – let's embrace the future in 2021 together!

Exhibitors traditionally work towards the drupa date with their new products: Much is already completed for June; exhibitors do not want to wait to present the new products to their customers. Does drupa now see itself confronted with alternative, virtual presentation formats?
Our exhibitors will certainly present some of their innovations this year already, using different formats such as customer events or digital platforms. However, these can only bridge the current demand – in our opinion, they do not offer a complete replacement for a trade fair with worldwide appeal. drupa is and will remain the top platform for the printing industry to present innovations, come together and, above all, network. That is why drupa will remain the target the print industry is working towards even after the postponement. drupa represents an indispensable platform for industry participants, providing orientation, impetus and, above all, satisfying the demand for face-to-face meetings and worlds of experience to a high degree. It is all about human needs, haptic experiences and running machines that fascinate participants and which definitely cannot be fulfilled at this point by digital media. What distinguishes leading world trade fairs such as drupa is the concentrated energy that arises from the selective gathering of many people; the personal and emotional exchange; the joint presence of decision-makers, multipliers and idea providers; lively discussions; presentations that set the pace; chance encounters; opportunities to acquire new customers; recruiting options...
Especially in the current situation, where numerous European countries are subject to unexpected restrictions, the need for personal encounters and an extraordinary customer experience after such an experience will certainly be even more pronounced in the future. We are people, not avatars - and the desire for personal exchange, knowledge transfer and networking in a fascinating ambience is unbroken despite all digital formats. That's why it's great to see that numerous key accounts are already shaping the motto "let's embrace the future in 2021 together.”

How do you believe print businesses can weather the storm caused by the pandemic?
There is no doubt that there will be declines and lasting economic setbacks. The government's measures and aids are on the way. However, it is important that the industry does not suffer a complete standstill in production as a result of the current measures. Our industry must continue to invest in the future in order to seize market opportunities, because print, with its so many different and extensive applications and forms of use, will continue to be indispensable in many markets in the future. The exchange of ideas between industry players and the necessary inspiration are key means to this end, and are lived out and introduced in a future-oriented manner at leading world trade fairs such as drupa.

What changes will the postponement mean for drupa 2021?
The postponement represents a new, unprecedented scenario for all concerned and requires a certain degree of flexibility.  As in the past, we will continue to take every possible measure to carry over the successful status of drupa to the new date in 2021. It is our ambition and desire to organise another unique and successful drupa for our global customers in 2021.
Will the framework programme remain in place?
Our supporting programme at the five special forums has already impressed with a fascinating range of formats, renowned speakers and exciting topics.
Our top priority is to offer our visitors highly relevant, inspiring and lastingly valuable content. The lecture programme is rounded off by Guided Tours and was already available for bookings via our portal. Our aim is now, of course, to adapt and transfer the programme as far as possible to the April date.
Significant issues concerning the ongoing digital transformation, topics related to circular economy and sustainability or new business models, which will be presented as keynotes, panel discussions and best cases, will continue to inspire and successfully advise companies – and this will be more relevant than ever after the impact of the coronavirus.

What are the effects of the postponement on the satellites?
We do not currently see any effects of the shift on our "Printing Technologies" portfolio and thus on Messe Düsseldorf's foreign trade fairs.
As a result of drupa's postponement, the most important trade show in our international portfolio, All in Print China in Shanghai in October, will become the largest and most important print trade show in 2020, giving our international exhibitors another highly relevant trade show in Asia this year. Furthermore, PPP Manila in October will provide an additional platform in an emerging Southeast Asian market. And indoprint in Jakarta, planned for September 2020, will also take place on schedule – according to current information.  Of course, we are also closely monitoring the situation together with our subsidiaries Messe Düsseldorf China and Messe Düsseldorf Asia as well as participating partners and will act in good time if necessary. For this purpose we keep in touch with our customers via our various platforms and our foreign representatives and my team in Düsseldorf are available for all questions.